تاریخ : 29 تیر 1397
زمان : 11:24:18
موضوعات

آمار وبسایت
 • بازدید امروز : 2 بار
 • بازدید دیروز : 1 بار
 • بازدید ماه : 30 بار
 • بازدید کل : 171280 بار

 • 1 2 3 4
  آخرین ارسال های انجمن
  کمی در مورد شبکه بی سیم (Wi-Fi) و نحوه پخش امواج wifi در خانه
  34,36,37,38,35,39

  استفاده از شبکه Wi-Fi راحت است اما پیچیدگیها و دردسرهای خاص خود را دارد. در اینجا میخواهیم کمی در مورد شبکه های Wi-Fi صحبت کنیم 

  همچنین به صورت عملی خواهیم دید، آنتن ها و استانداردهای شبکه Wi-Fi چه تأثیری در کارایی و سرعت خواهندداشت و برای شبکه بیسیم خانگی باید به چه چیزهایی توجه داشته باشیم.

   

  مرور کلی

   رابط Wi-Fi از امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات در شبکه استفاده میکند. مؤسسه Wi-Fi Alliance که شرکتهای مختلفی عضو هستند، وظیفه تعیین استانداردها و قوانین مربوط به این ارتباط رادیویی را بر عهده دارند و استانداردهای مختلف را براساس استانداردهای IEEE 802.11 تعیین میکنند. دستگاههایی که دارای امکانات و قابلیتهایی مطابق با این استانداردها هستند، نشان Wi-Fi Certified را دریافت میکنند. روترهای Wi-Fi میتوانند به صورت دستگاههای مجزا یا مجتمع شده در مودمهای ADSL ،WiMAX یا دستگاههای دیگر وجود داشته باشند. یک کنترلر داخلی وظیفه مدیریت سیگنالها، رمزنگاری و رمزگشایی و انتقال اطلاعات را بر عهده دارد و مانند هر وسیله رادیویی دیگری، آنتن بخشی جدایی ناپذیر از آن خواهدبود. آنتن های به کار رفته در روترها یا گیرنده های Wi-Fi ممکن است به صورت فیزیکی روی دستگاه قرار داشته و قابل دیدن بوده یا درون دستگاه مجتمع شده باشند. بیشتر روترها از باند 2/4 گیگاهرتز برای انتقال اطلاعات استفاده میکنند که در رابط بلوتوث و حتی مایکروویوها به کار گرفته شده است. به همین دلیل و همچنین ازدیاد تعداد دستگاه های Wi-Fi باند 2/4 گیگاهرتز، میزان تداخل در این باند زیاد است. به تازگی با تعریف استانداردها و قوانین موردنیاز، امکان استفاده از باند پنج گیگاهرتز نیز فراهم شده و روترهای جدید می توانند به طور همزمان از دو باند 2/4 و پنج گیگاهرتز پشتیبانی کنند. استفاده از باند پنج گیگاهرتز تداخل را به کمترین میزان ممکن کاهش می دهد اما در عین حال دستگاه های گیرنده Wi-Fi نیز باید بتوانند از این باند پشتیبانی کنند.

   

  برچسب ها: wifi , WEP , WPA , WPA2 , شبکه , وای فای
  ادامه مطلب
  لینک ثابت
  نویسنده : digitalcontrol | دسته : اخبار ، کامپیوتری
  انتشار فایرفاکس 47

   پخش بهتر ویدیوهای یوتیوب و همگام سازی تب ها در نوار کناری 

  در حال حاضر فایرفاکس یکی از مروگرهای محبوب و بسیار خوب محسوب می‌شود. این مرورگر برای ویندوز، لینوکس و گوشی‌های موبایلی در دسترس است و حالا نسخه ۴۷ با تغییرات و بهبودهای مختلف منتشر شده است. از جمله ویژگی‌های این نسخه می‌توان به پخش بهتر ویدیوهای یوتیوب، همگام‌سازی تب‌ها در بین تمامی دستگاه‌ها و قرار گرفتن آن‌ها در نوار کناری اشاره کرد.

  موزیلا نسخه ۴۷ مرورگر فایرفاکس را برای ویندوز، مک، لینوکس و اندروید منتشر کرد. با این بروزرسانی تب‌های سینک شده در تمامی دستگاه‌ها در سایدبار قرار خواهند گرفت و پخش ویدیوهای یوتیوب نیز در این نسخه بهبود یافته است. علاوه بر این پشتیبانی از HTML5 نیز بهبود یافته و حالا این مرورگر از اندروید نان زنجفیلی (Gingerbread) هم پشتیبانی می‌کند.

   

  ادامه مطلب
  لینک ثابت
  نویسنده : digitalcontrol | دسته : اخبار ، کامپیوتری